T BERG ANLEGGSTEKNIKK AS
987046295
Business addressHagemannsveien 15, 3080 HOLMESTRAND
Postal addressHagemannsveien 15, 3080 HOLMESTRAND
Number of employees14
The enterprise has central approval
Approval period: 14.09.2022–14.09.2025Occupational injury insurance
Liability insurance
Godkjent opplæringsbedrift
T BERG ANLEGGSTEKNIKK AS is approved in the following areas:
Function | Field area | Development class | |
---|---|---|---|
Prosjekterende | Veg-, utearealer og landskapsutforming | 2 | |
Prosjekterende, grade 2 Kravene til utdanning og praksis for dette godkjenningsområdet i tiltaksklasse 2
Fast ansatt faglig ledelse skal ha utdanning og praksis som er relevant for dette godkjenningsområdet i tiltaksklasse 2. Følgende minimumskrav til utdanningsnivå og praksislengde må være oppfylt, enten:
Dette omfatter fagområdetDette godkjenningsområdet omfatter prosjektering av veg, utearealer og landskapsutforming. Prosjektering av veg omfatter utforming og dimensjonering av veger, parkeringsplasser, gang- og sykkelveger, busslommer og lignende. Håndtering av overvann med avrenning til grøfter, sluk og tilsvarende inngår også. Prosjektering av utearealer og landskapsutforming skal ta hensyn til bruk og funksjonalitet. Målet er å sørge for at utendørsområdene er trygge og kan brukes av alle. Innvirkning på ytre miljø som for eksempel håndtering av overvann, handler om å lede overvannet til avløpssystemer til grøfter, bekker, sluk og lignende.
Dette omfatter tiltaksklasse 2Dette godkjenningsområdet i tiltaksklasse 2 omfatter prosjektering av veg, utearealer og landskapsutforming som krever middels store eller krevende terrengtilpasninger og inngrep ved kjente grunn- og forurensningsforhold der innvirkning på ytre miljø anses å være av middels betydning. Prosjektering av veg i tiltaksklasse 2 inkluderer også utforming og dimensjonering av veger med årsdøgntrafikk på 1500-5000. Eksempler på tiltak i tiltaksklasse 2 kan være utforming av veger, parkeringsplasser og utendørsområder for store bolig- og feltutbygginger. Andre eksempler kan være prosjektering av utearealer for store aktivitetsparker og lekeplasser eller store grøfter, avfallsdeponier, masseuttak og oppfyllinger på 3-5 meter fra opprinnelig nivå. | |||
Prosjekterende | Vannforsynings- og avløpsanlegg | 2 | |
Prosjekterende, grade 2 Kravene til utdanning og praksis for dette godkjenningsområdet i tiltaksklasse 2 | |||
Utførende | Innmåling og utstikking av tiltak | 2 | |
Utførende, grade 2 Kravene til utdanning og praksis for dette godkjenningsområdet i tiltaksklasse 2 | |||
Utførende | Veg- og grunnarbeider | 3 | |
Utførende, grade 3 Kravene til utdanning og praksis for dette godkjenningsområdet i tiltaksklasse 3 | |||
Utførende | Landskapsutforming | 3 | |
Utførende, grade 3 Kravene til utdanning og praksis for dette godkjenningsområdet i tiltaksklasse 3 | |||
Utførende | Vannforsynings- og avløpsanlegg | 3 | |
Utførende, grade 3 Kravene til utdanning og praksis for dette godkjenningsområdet i tiltaksklasse 3 | |||
Utførende | Riving og miljøsanering | 2 | |
Utførende, grade 2 Kravene til utdanning og praksis for dette godkjenningsområdet i tiltaksklasse 2 |
Function Prosjekterende
Field area Veg-, utearealer og landskapsutforming
Development class 2
Function Prosjekterende
Field area Vannforsynings- og avløpsanlegg
Development class 2
Function Utførende
Field area Innmåling og utstikking av tiltak
Development class 2
Function Utførende
Field area Veg- og grunnarbeider
Development class 3
Function Utførende
Field area Landskapsutforming
Development class 3
Function Utførende
Field area Vannforsynings- og avløpsanlegg
Development class 3
Function Utførende
Field area Riving og miljøsanering
Development class 2